magyar english deutsch russian

Vilma Vendégház - Programajánló




Nógrádi Vár

Nógrádi Vár

Nógrádi Vár

Nógrádi Vár

Nógrádi Vár

Nógrádi Vár

Nógrádi Vár

Nógrádi Vár

Nógrádi Vár


Nógrád megye legjelesebb emléke, a megye névadó várbirtoka volt. A körülötte kialakult település a megye székhelyeként meghatározó szerepet kapott a megyerendszer kialakulásában. A vár a Börzsöny-hegységet formáló vulkanizmus során 15-19 millió évvel ezelőtt létrejött dagadókúpon épült. A várhegy, mint egy hatalmas cipó emelkedik ki a Börzsöny előterében kialakult medencéből. A dagadókúp tömege a vulkáni működés során belenyomult a felette lévő idősebb üledékes kőzetbe, mely később lepusztult róla. A keményebb vulkáni kőzet az idők folyamán egyre jobban kiemelkedett a lepusztult felszínből. Tengerszint feletti magassága 286 m, relatív magassága 50-60 m.


A Nógrádi Vár alakulása


A köröskörül meredek oldalú domb kiválóan védhető, a környéket uralja. A várból messze környék szemmel tartható. A kialakult terjedelmes sziklatömbön már a népvándorlás idején is emelkedtek erődítmények. Anonymus Eastrum Nougrad néven tesz említést a várról és Anonymus szerint a honfoglaló magyarok itt már várat találtak, de ez vitatható. A vár a X.-XI. század fordulója körül már bizonyára állt, de erről a későbbi átépítések, bővítések miatt semmit sem tudunk. A XI. századtól már a váci püspök birtoka. Első ispánjának nevét 1108-ból ismerjük. Ezután sok adatunk van a várral kapcsolatban, Mátyás király uralkodása alatt Báthory Miklós püspök jelentősen bővítette a várat., 1527-től királyi birtok. 1544-ben a török elfoglalta, de később 1594-ben ismét magyar kézre került. A XVII. században először Bocskai hajdúi, majd Bethlen Gábor csapatai kezére, később rövid időre ismét a király birtokába került.
A törökök többször is próbálkoztak ismételt elfoglalásával, ez cselszövéssel 1663-ban sikerült. Török kezén volt 1685-ig. Ekkor egy villám felrobbantotta az öregtoronyban elhelyezett lőporraktárat. A detonáció a falak jelentős részét is romba döntötte. A török ezek után magára hagyta a romos várat. A belsővárat mély sziklaárok választja el a szabálytalan alaprajzú mintegy 140x90 méteres külső vártól. A falakat három olasz rendszerű bástyát kialakítva a lejtőre alapozták, majd belülről feltöltötték, ezáltal az eredetinél jóval nagyobb területet nyertek. 1949-ben Héj Miklós vezetésével rövid próba ásatás folyt. A belső vár bejárata előtti szikla árokban a híd mederpillérét, a kapu szemöldökövét és Báthory Miklós 1483-ban készült díszes, vörösmárvány emléktábláját ásták ki.

Azóta helyreállítás vagy jelentősebb állagmegóvás nem történt a várban. A méretében jelentős erődítmény még romjaiban is lenyűgöző, érdemes felkeresni. Közúton és vasúton is könnyen elérhető. Az úton a vár történetét és a Börzsöny földtörténeti kialakulását érdemes tanulmányozni. Ezeknek az ismereteknek birtokában beszédesebbek lesznek a várfalak és többet árulnak el magukról a Börzsöny bércei, hegycsúcsai.

Cím: Nógrád, Várhegy
Információ:



A várba az Országos KÉK
túrából kiágazó kék rom
jelzésen juthatunk fel.

vissza a programajánlóhoz további információ
***Vendégkönyv*** | 2016. 07. 16. 14:58:31 | Nagyon jol éreztük magunkat a vendéglátás osztájon felüli volt jövöre is ide megyünk | balázs jános | ***Vendégkönyv*** | 2016. 09. 05. 14:33:01 | Nagyon kellemes 3 napot töltöttünk nálatok ,a kaja, a szobák, a vendéglátás osztályon felüli volt!!! Mindenkinek csak ajánlani tudom!jövőre veletek ugyan itt, de akkor 1 hétre. | Fehér Vilma | ***Vendégkönyv*** | 2009. 10. 26. 11:25:17 | Nagyon jól éreztük magunkat nálatok,kár, hogy csak egy hétvége jutott. Köszönjük szépen a családias vendéglátást, kiszolgálást. Nekünk Magdi borsó levese, pörköltje, tokánya, krumplija és koktélja ízlett a legjobban A szauna is nagyon tuti. Itt még aludni is nagyon jóóó na, meg a házimozi Reméljük lesz lehetõségünk a medence partján majd napozni és valami jó kis szalonnasütõs partit tartani. köszönjük szépen: Meli és Zoli ui: A képek magukért beszélnek, a valóságban még szebb.. | Melinda és Zoli | ***Vendégkönyv*** | 2009. 09. 01. 20:03:15 | Magdi és István Köszönjük az odaadó, figyelmes vendéglátást, nagyon jól éreztük magunkat!! Csengus szinte minden nap megnézi a képeket, örömmel gondol vissza az ott töltött napokra, velünk együtt! Már most tervezzük a jövõ nyarat!!!! Zöldág család | Zöldág család | ***Vendégkönyv*** | 2011. 07. 19. 09:00:42 | Kedves Magdika és István! Ezúton is szeretnénk megköszönni azt a pár napot amit vendégházatokban tölthettünk. Mindenkinek ajánlom aki szereti a családias hangulatú, gond nélküli pihenést. Sok helyen jártunk már, de ilyen kedvességgel még nem találkoztunk, nembeszélve a gyönyörű környezetről, a patyolat tisztaságról, a finom házias ételekről, valamint a kristályvizű medence által nyújtott élvezetekről, melyről a gyerekek ódákat zengenek. Ne feledkezzünk meg a finom koktélokról és a széles választékról sem. Minden kívánságunkat lesték fáradságot nem ismerve. Reméljük, hogy mihamarabb találkozhatunk és régi ismerősként üdvözölhetjük egymást, és a patak csobogását hallhatjuk ébredéskor! Köszönet mindenért: Kati és a kis csipet-csapat!(Csak zárójelben: a gyerekek pityeregtek, hogy haza kellett jönni! ) | Kiss Katalin | ***Vendégkönyv*** | 2015. 08. 12. 23:22:20 | Kedves Magdi és Istvàn! Hosszú év után végre megint veletek tölthettünk egy csodálatos nyaralást! Szuperül éreztük magunkat. Jövőre találkozunk. Köszönünk szépen mindent. Gabriella,Laura,Ferenc. | Gabriella,Laura,Ferenc | ***Vendégkönyv*** | 2012. 09. 26. 22:49:05 | Kedves Magdika és István! Ebben a késő nyári időben is élmény volt Vendégházatok \"lakója\" lenni, élvezni a természet közelségét és a kifogástalan ellátást. Kedvességeteket megköszönve kívánjuk, hogy még hosszú ideig szerezzetek örömöt színvonalas vendéglátásotokkal a hozzátok betérőknek! | Rácz Mihály | ***Vendégkönyv*** | 2009. 07. 12. 20:05:00 | Kedves Magdi és István! Köszönjük az elmúlt egy hetet, amit Nálatok tölthettünk. Nagyon élveztük a szaunát, a kerti bográcsozást, és a nagy melegben jól esett egy kiadós úszás a medencében. A vendéglátással maximálisan elégedettek voltunk. Ha idõnk engedi biztosan visszatérünk, és addig is bátran ajánlunk Benneteket minden ismerõsünknek. | Kovács család | ***Vendégkönyv*** | 2013. 08. 30. 22:17:07 | Kedves, vendégszerető házigazdák, családias légkör, nyugalom, szépen berendezett, tiszta szobák, finom ételek. Ezt mi mind megkaptuk, és nagyon jól éreztük magunkat! Aki minderre vágyik, látogasson el ide! Mi csak ajánlani tudjuk. Jani, Andi és Dorka | Farkas család | ***Vendégkönyv*** | 2010. 06. 10. 12:57:20 | Kedves Magdi, István és Peti! Hálásan köszönjük nektek a kedves, barátságos fogadtatást és a családias, pazar vendéglátást! Nagyon jól éreztük magunkat veletek, a csodás erdõszéli, patak melletti kis házatokban. Bízunk abban, hogy lesz még alkalmunk hosszabb ideig Szokolyán idõzni. A legjobbakat kívánva üdvözöl benneteket a Ferencz, Németh és Varga család | Ferencz-Németh-Varga család | ***Vendégkönyv*** | 2012. 07. 09. 10:12:32 | Kedves Magdi és István! Nem tudom hányadik éve járunk hozzátok nyaralni, de remélem még nagyon sok éven keresztül tudunk menni! Minden alkalommal nagyon jól éreztük magunkat! Rég nevettem ennyit mint azon a csütörtöki napon! Írhatnám ide a sok szép és jó dolgot, de aki már egyszer volt itt az úgyis tapasztalta! Mindenki próbálja ki legalább egyszer a Vilma vendégházat, utána nem akar majd máshová menni csak hozzátok! Már alig várom az augusztust, hogy ismét ott legyünk! Puszi nektek az Ilonkának és a Daninak is! | Varró Anita | ***Vendégkönyv*** | 2010. 09. 01. 21:25:08 | Kedves Magdi, István, Peti! Ismét csodálatos 1hetet töltöttünk nálatok. Köszönjük Magdinak az isteni ételeket, Istvánnak a kiváló felszolgálást és Petinek a csodálatos koktélokat. Mindenkinek csak ajánlani tudjuk, jobban éreztük magunkat mint egy luxus szállodában. Minden nagyon szuper volt kivéve egyet, hogy haza kellett jönnünk. Aki ebben a családias környezetben nem érzi jól magát az a saját fejében keresse a hibát. Nagyon várjuk már a következõ nálatok eltöltött csodálatos napokat. Puszi Ildi, Anita, Dóri, Heni, Tomi, Geri | Varró család | ***Vendégkönyv*** | 2009. 08. 12. 12:36:19 | Magdi és István! Múlt hetet töltöttük Nálatok a Barna családdal és rendkívül jól éreztük magunkat. Szuper volt a medence vize és amint láttátok a gyerekek ki sem akartak jönni a vízbõl, igazán kellemes hetet tudunk magunk mögött, a kiszolgálás kifogástalan a környezet szintén, minden bizonnyal vissza térünk hozzátok jövõre is. Még egyszer köszönünk mindent, további jó munkát és sok vendéget kívánunk nektek: 9 elégedett vendég | Lovas Robi és családja | ***Vendégkönyv*** | 2010. 05. 21. 08:27:03 | Sziasztok | kékesi zsuzsanna | ***Vendégkönyv*** | 2009. 10. 26. 11:25:17 | Nagyon jól éreztük magunkat nálatok,kár, hogy csak egy hétvége jutott. Köszönjük szépen a családias vendéglátást, kiszolgálást. Nekünk Magdi borsó levese, pörköltje, tokánya, krumplija és koktélja ízlett a legjobban A szauna is nagyon tuti. Itt még aludni is nagyon jóóó na, meg a házimozi Reméljük lesz lehetõségünk a medence partján majd napozni és valami jó kis szalonnasütõs partit tartani. köszönjük szépen: Meli és Zoli ui: A képek magukért beszélnek, a valóságban még szebb.. | Melinda és Zoli | ***Vendégkönyv*** | 2010. 06. 01. 14:05:54 | Kedves Magdi és István! Bátran állíthatjuk, a vidéki szálláshelyek gyöngyszeme a Vilma vendégház. A mesevilág itt valóság, amiben mi is szerepelhettünk pár napot. Köszönjük a kedves vendéglátóinknak! Az ifjú pár: Dia és Rafi | Dia és Rafi | ***Vendégkönyv*** | 2010. 03. 16. 11:16:14 | Kedves Magdi és István! A Nálatok töltött napok alatt nemcsak kellemes pihenésben, de családias, baráti hangulatban is részünk volt! Köszönjük a szíveslátást, figyelmes, kedves kiszolgálást. Kisfiunk névnapi köszöntése is maradandó emléket jelent valamennyiünknek! Nyáron ismét visszatérünk! Éva, Gyuri, Kristóf | Éva, Gyuri, Kristóf | ***Vendégkönyv*** | 2010. 06. 01. 14:05:54 | Kedves Magdi és István! Bátran állíthatjuk, a vidéki szálláshelyek gyöngyszeme a Vilma vendégház. A mesevilág itt valóság, amiben mi is szerepelhettünk pár napot. Köszönjük a kedves vendéglátóinknak! Az ifjú pár: Dia és Rafi | Dia és Rafi | ***Vendégkönyv*** | 2009. 08. 15. 16:37:22 | Kedves Magdi és István! Köszönjük a 4 napot, amit nálatok tölthettünk! Király volt a szállás, a medence, a szauna, a kiszolgálás és "a személyzet" is! Nagyon jól éreztük magunkat!!!!!! Ui.: "ár-érték" arányban (igaz István?)!! Nagyon ott vagytok!! Sok szeretettel: Márti és Zsolti | Márti & Zsolti | ***Vendégkönyv*** | 2011. 07. 23. 18:15:18 | Köszönjük a szép napokat, nagyon jól éreztük magunkat! Gyerekek még most is emlegetik! Nagyon köszönjük és másoknak is nagyon ajánlom (remélem azért még bejutunk majd!) a családias házi jellegű ételeket is! Na persze a sok finomságokat is! Sok puszi mindenkitől! A csipet csapat! Zsolti, Ildi, Tomi, GABIKA, Balázska! Mama Papa | Ohári Zsolt | ***Vendégkönyv*** | 2012. 09. 26. 22:49:05 | Kedves Magdika és István! Ebben a késő nyári időben is élmény volt Vendégházatok \"lakója\" lenni, élvezni a természet közelségét és a kifogástalan ellátást. Kedvességeteket megköszönve kívánjuk, hogy még hosszú ideig szerezzetek örömöt színvonalas vendéglátásotokkal a hozzátok betérőknek! | Rácz Mihály | ***Vendégkönyv*** | 2016. 09. 05. 14:33:01 | Nagyon kellemes 3 napot töltöttünk nálatok ,a kaja, a szobák, a vendéglátás osztályon felüli volt!!! Mindenkinek csak ajánlani tudom!jövőre veletek ugyan itt, de akkor 1 hétre. | Fehér Vilma | ***Vendégkönyv*** | 2016. 07. 20. 11:58:36 | Köszönjük a csodálatos egy hetet,nagyon jól éreztük magunkat,különösen az utolsó este,a karaoke party alatt. Kár, hogy nem volt több alkalom. Ha az "ÉGIEK" másképp nem döntenek, jövőre találkozunk, ha csak nem untatok ránk. | Mészár Gyula | ***Vendégkönyv*** | 2013. 07. 23. 11:06:16 | Aki nyugodt kikapcsolódásra és igazi vendégszeretetre vágyik, annak javasoljuk Magdi és István pihenőházát. (A reggelihez adott házi lekvárok isteniek....) | Kárpáti család | ***Vendégkönyv*** | 2012. 09. 26. 22:49:05 | Kedves Magdika és István! Ebben a késő nyári időben is élmény volt Vendégházatok \"lakója\" lenni, élvezni a természet közelségét és a kifogástalan ellátást. Kedvességeteket megköszönve kívánjuk, hogy még hosszú ideig szerezzetek örömöt színvonalas vendéglátásotokkal a hozzátok betérőknek! | Rácz Mihály | ***Vendégkönyv*** | 2009. 07. 16. 10:39:03 | Valóban jó választás Voltatok! Mindennel meg voltunk elégedve. Jó ötlet volt a tábortûz a hangulatos zenével. Üdv jövõre! | Krisztián | ***Vendégkönyv*** | 2010. 08. 12. 21:01:49 | Kedves Magdika és István!! Nagyon szuperül éreztük magunkat nálatok, egy baj volt csak csupán - rövid volt... Biztosan fogunk még találkozni és ajánlunk a barátainknak is titeket!! Legyen sok vendégetek és minden jót kívánunk!! Puszi Nektek! Boti, Angéla és Zoli | Angéla, Boti és Zoli | ***Vendégkönyv*** | | | | ***Vendégkönyv*** | 2013. 07. 23. 11:06:16 | Aki nyugodt kikapcsolódásra és igazi vendégszeretetre vágyik, annak javasoljuk Magdi és István pihenőházát. (A reggelihez adott házi lekvárok isteniek....) | Kárpáti család | ***Vendégkönyv*** | 2010. 06. 10. 12:57:20 | Kedves Magdi, István és Peti! Hálásan köszönjük nektek a kedves, barátságos fogadtatást és a családias, pazar vendéglátást! Nagyon jól éreztük magunkat veletek, a csodás erdõszéli, patak melletti kis házatokban. Bízunk abban, hogy lesz még alkalmunk hosszabb ideig Szokolyán idõzni. A legjobbakat kívánva üdvözöl benneteket a Ferencz, Németh és Varga család | Ferencz-Németh-Varga család | ***Vendégkönyv*** | 2009. 10. 29. 20:21:15 | Nagyon jól éreztük magunkat, köszönjük a baráti vendéglátást, remek házi kosztot. Reméljük lesz még alkalmunk visszatérni, köszönünk mindent. Kriszta, Árpi | Kriszti és Árpi | ***Vendégkönyv*** | 2012. 07. 09. 19:48:15 | Kedves Magdus és István! Már nagyon várjuk az idei hetet nálatok! István, hűtheted a pálinkát és keverheted a koktélokat! Vigyázz, jövünk! Magdus, készülj jó előre, mert a hűtődet üressé tesszük! Sok puszi: Attila, Anna és Balázs....Sopron, 2012. július 9. | Attila, Anna és Balázs | ***Vendégkönyv*** | 2010. 06. 10. 12:57:20 | Kedves Magdi, István és Peti! Hálásan köszönjük nektek a kedves, barátságos fogadtatást és a családias, pazar vendéglátást! Nagyon jól éreztük magunkat veletek, a csodás erdõszéli, patak melletti kis házatokban. Bízunk abban, hogy lesz még alkalmunk hosszabb ideig Szokolyán idõzni. A legjobbakat kívánva üdvözöl benneteket a Ferencz, Németh és Varga család | Ferencz-Németh-Varga család | ***Vendégkönyv*** | 2013. 07. 23. 11:06:16 | Aki nyugodt kikapcsolódásra és igazi vendégszeretetre vágyik, annak javasoljuk Magdi és István pihenőházát. (A reggelihez adott házi lekvárok isteniek....) | Kárpáti család | ***Vendégkönyv*** | 2009. 07. 19. 16:59:19 | Tisztelt Vendéglátók! Megtekintettem honlapjukat és bizton állíthatom, hogy internetes böngészésekkel telt napjaim alatt, ez az elsõ olyan oldal, amely igazán vendégcsalogató kategóriába tartozik. Ha idén nem is lesz lehetõségünk mindezt élvezni is, remélhetõleg jövõre eljutunk önökhöz. Gratulálunk ízléses, szépen berendezett Vendégházukhoz! Tisztelettel minden jót kívánunk: Szabóné | Szabóné | ***Vendégkönyv*** | 2009. 08. 10. 12:42:36 | Kedves Magdi és István... Igaz mi még nem találkoztunk, a hónap végén megyünk majd csak...)) de ennyi jót olvasván és ennyi szépet látván már nagyon várjuk UI: nem tudok kilépni az oldalról,mert libabõrözök ettõl a gyönyörû muzsikától))) remélem majd megtudhatom mi ez Tisztelettel Bazsa család. | Bazsáné Szûcs Nóra | ***Vendégkönyv*** | 2011. 07. 23. 18:15:18 | Köszönjük a szép napokat, nagyon jól éreztük magunkat! Gyerekek még most is emlegetik! Nagyon köszönjük és másoknak is nagyon ajánlom (remélem azért még bejutunk majd!) a családias házi jellegű ételeket is! Na persze a sok finomságokat is! Sok puszi mindenkitől! A csipet csapat! Zsolti, Ildi, Tomi, GABIKA, Balázska! Mama Papa | Ohári Zsolt | ***Vendégkönyv*** | 2015. 07. 12. 16:43:43 | Magdi és Vili tényleg vendégül látott minket gyönyörű környezetben fekvő, igényes, minden kényelmet kielégítő otthonában.Kiváló, kedves vendéglátók! Magdi főztje pedig világbajnok! | Szabó család | ***Vendégkönyv*** | 2009. 08. 14. 08:32:56 | Egy igazi kis gyöngyszem! Magdi és István pedig kiveszendõben lévõ embertípusok. Kedvesek, õszinték, közvetlenek, szeretnek és szerethetõek. Nagyon jól éreztük magunkat, mi biztosan visszajövünk még, mert olyan volt ott lenni mint otthon csak mégis kicsit másképp Gergõ, Timi, Anya, Veronika | Szanyi Tímea | ***Vendégkönyv*** | 2010. 06. 10. 12:57:20 | Kedves Magdi, István és Peti! Hálásan köszönjük nektek a kedves, barátságos fogadtatást és a családias, pazar vendéglátást! Nagyon jól éreztük magunkat veletek, a csodás erdõszéli, patak melletti kis házatokban. Bízunk abban, hogy lesz még alkalmunk hosszabb ideig Szokolyán idõzni. A legjobbakat kívánva üdvözöl benneteket a Ferencz, Németh és Varga család | Ferencz-Németh-Varga család | ***Vendégkönyv*** | 2009. 10. 26. 11:25:17 | Nagyon jól éreztük magunkat nálatok,kár, hogy csak egy hétvége jutott. Köszönjük szépen a családias vendéglátást, kiszolgálást. Nekünk Magdi borsó levese, pörköltje, tokánya, krumplija és koktélja ízlett a legjobban A szauna is nagyon tuti. Itt még aludni is nagyon jóóó na, meg a házimozi Reméljük lesz lehetõségünk a medence partján majd napozni és valami jó kis szalonnasütõs partit tartani. köszönjük szépen: Meli és Zoli ui: A képek magukért beszélnek, a valóságban még szebb.. | Melinda és Zoli | ***Vendégkönyv*** | 2016. 07. 20. 11:58:36 | Köszönjük a csodálatos egy hetet,nagyon jól éreztük magunkat,különösen az utolsó este,a karaoke party alatt. Kár, hogy nem volt több alkalom. Ha az "ÉGIEK" másképp nem döntenek, jövőre találkozunk, ha csak nem untatok ránk. | Mészár Gyula | ***Vendégkönyv*** | 2009. 07. 19. 16:59:19 | Tisztelt Vendéglátók! Megtekintettem honlapjukat és bizton állíthatom, hogy internetes böngészésekkel telt napjaim alatt, ez az elsõ olyan oldal, amely igazán vendégcsalogató kategóriába tartozik. Ha idén nem is lesz lehetõségünk mindezt élvezni is, remélhetõleg jövõre eljutunk önökhöz. Gratulálunk ízléses, szépen berendezett Vendégházukhoz! Tisztelettel minden jót kívánunk: Szabóné | Szabóné | ***Vendégkönyv*** | 2010. 09. 01. 21:25:08 | Kedves Magdi, István, Peti! Ismét csodálatos 1hetet töltöttünk nálatok. Köszönjük Magdinak az isteni ételeket, Istvánnak a kiváló felszolgálást és Petinek a csodálatos koktélokat. Mindenkinek csak ajánlani tudjuk, jobban éreztük magunkat mint egy luxus szállodában. Minden nagyon szuper volt kivéve egyet, hogy haza kellett jönnünk. Aki ebben a családias környezetben nem érzi jól magát az a saját fejében keresse a hibát. Nagyon várjuk már a következõ nálatok eltöltött csodálatos napokat. Puszi Ildi, Anita, Dóri, Heni, Tomi, Geri | Varró család | ***Vendégkönyv*** | 2010. 03. 16. 11:16:14 | Kedves Magdi és István! A Nálatok töltött napok alatt nemcsak kellemes pihenésben, de családias, baráti hangulatban is részünk volt! Köszönjük a szíveslátást, figyelmes, kedves kiszolgálást. Kisfiunk névnapi köszöntése is maradandó emléket jelent valamennyiünknek! Nyáron ismét visszatérünk! Éva, Gyuri, Kristóf | Éva, Gyuri, Kristóf | ***Vendégkönyv*** | 2010. 06. 01. 14:05:54 | Kedves Magdi és István! Bátran állíthatjuk, a vidéki szálláshelyek gyöngyszeme a Vilma vendégház. A mesevilág itt valóság, amiben mi is szerepelhettünk pár napot. Köszönjük a kedves vendéglátóinknak! Az ifjú pár: Dia és Rafi | Dia és Rafi | ***Vendégkönyv*** | 2009. 07. 19. 16:59:19 | Tisztelt Vendéglátók! Megtekintettem honlapjukat és bizton állíthatom, hogy internetes böngészésekkel telt napjaim alatt, ez az elsõ olyan oldal, amely igazán vendégcsalogató kategóriába tartozik. Ha idén nem is lesz lehetõségünk mindezt élvezni is, remélhetõleg jövõre eljutunk önökhöz. Gratulálunk ízléses, szépen berendezett Vendégházukhoz! Tisztelettel minden jót kívánunk: Szabóné | Szabóné | ***Vendégkönyv*** | 2015. 08. 12. 23:22:20 | Kedves Magdi és Istvàn! Hosszú év után végre megint veletek tölthettünk egy csodálatos nyaralást! Szuperül éreztük magunkat. Jövőre találkozunk. Köszönünk szépen mindent. Gabriella,Laura,Ferenc. | Gabriella,Laura,Ferenc | ***Vendégkönyv*** | 2016. 09. 05. 14:33:01 | Nagyon kellemes 3 napot töltöttünk nálatok ,a kaja, a szobák, a vendéglátás osztályon felüli volt!!! Mindenkinek csak ajánlani tudom!jövőre veletek ugyan itt, de akkor 1 hétre. | Fehér Vilma | ***Vendégkönyv*** | 2009. 09. 19. 23:00:25 | Kedves Magdi és István! Csak jó szívvel gondolunk arra a néhány napra, amit nálatok tölthettünk. Nagyon finom volt az étel és Magdi, az a koktél!!! :-) Reméljük még találkozunk! További sok sikert a vendégház mûködéséhez! Adri, Zsolti, Domi és a kis Gellért (azóta már + 1 fog és felállt:-) | Kecskés család | ***Vendégkönyv*** | 2010. 09. 01. 21:25:08 | Kedves Magdi, István, Peti! Ismét csodálatos 1hetet töltöttünk nálatok. Köszönjük Magdinak az isteni ételeket, Istvánnak a kiváló felszolgálást és Petinek a csodálatos koktélokat. Mindenkinek csak ajánlani tudjuk, jobban éreztük magunkat mint egy luxus szállodában. Minden nagyon szuper volt kivéve egyet, hogy haza kellett jönnünk. Aki ebben a családias környezetben nem érzi jól magát az a saját fejében keresse a hibát. Nagyon várjuk már a következõ nálatok eltöltött csodálatos napokat. Puszi Ildi, Anita, Dóri, Heni, Tomi, Geri | Varró család | ***Vendégkönyv*** | 2012. 07. 09. 19:48:15 | Kedves Magdus és István! Már nagyon várjuk az idei hetet nálatok! István, hűtheted a pálinkát és keverheted a koktélokat! Vigyázz, jövünk! Magdus, készülj jó előre, mert a hűtődet üressé tesszük! Sok puszi: Attila, Anna és Balázs....Sopron, 2012. július 9. | Attila, Anna és Balázs | ***Vendégkönyv*** | 2009. 09. 19. 23:00:25 | Kedves Magdi és István! Csak jó szívvel gondolunk arra a néhány napra, amit nálatok tölthettünk. Nagyon finom volt az étel és Magdi, az a koktél!!! :-) Reméljük még találkozunk! További sok sikert a vendégház mûködéséhez! Adri, Zsolti, Domi és a kis Gellért (azóta már + 1 fog és felállt:-) | Kecskés család | ***Vendégkönyv*** | 2010. 08. 12. 21:01:49 | Kedves Magdika és István!! Nagyon szuperül éreztük magunkat nálatok, egy baj volt csak csupán - rövid volt... Biztosan fogunk még találkozni és ajánlunk a barátainknak is titeket!! Legyen sok vendégetek és minden jót kívánunk!! Puszi Nektek! Boti, Angéla és Zoli | Angéla, Boti és Zoli | ***Vendégkönyv*** | 2010. 08. 12. 21:01:49 | Kedves Magdika és István!! Nagyon szuperül éreztük magunkat nálatok, egy baj volt csak csupán - rövid volt... Biztosan fogunk még találkozni és ajánlunk a barátainknak is titeket!! Legyen sok vendégetek és minden jót kívánunk!! Puszi Nektek! Boti, Angéla és Zoli | Angéla, Boti és Zoli | ***Vendégkönyv*** |